מה זה Agricam Labs ?

צילומי לוויין בחינם

לראשונה בישראל חברת אגריקם פיתחה את פלטפורמת Agricam labs המנגישה תצלומי לוויין בחינם ובלחיצת כפתור.
בפלטפורמה ניתן לצפות במאגר מידע עצום "Big Data" המופק מידי שעה מלוויני חישה מרחוק. בזכות תצלומי לוויין עדכניים מכל נקודה בעולם תוכל להיחשף לקצה היכולת של המידע המגיע מלוויינים, למידע עדכני ולשינויי- תכסית ברחבי הגלובוס בתחומי החקלאות, תעשייה, אנרגיה, אסונות טבע ועוד. גישה אל המערכת אינה מצריכה הרשמה או תשלום ותומכת בכל דפדפן.

מה הם מקורות המידע?

Sentinel 2

לווייני Sentinel 2 (סנטינל 2) הם למעשה קונסטלציה של שני לווייני תצפית כדור הארץ שפותחה על ידי סוכנות החלל האירופית כחלק מתכנית קופרניקוס, על מנת לבצע תצפיות יבשתית ולתמיכה בשירותים כגון חקלאות, ניטור יער, כיסוי קרקע,גילוי, ניהול אסונות טבע ועוד.
הקונסטלציה של לווייני סנטינל 2 מורכבת משני לוויינים זהים: Sentinel-2A ו Sentinel-2B שנבנו על ידי Airbus DS ומתוחזקים על ידי סוכנות החלל האירופאית. הסנטינל 2 נושא חיישן מולטי-ספקטרלי בעל 13 ערוצים ברזולוציה מחבית של 10 מטר לפיקסל ובעל שדה ראיה של 290 ק"מ.

Landsat 8

הוא הלוויין השמיני והחדיש ביותר מתוך פרויקט ה- Landsat (לנדסט). הלוויין אוסף נתוני קרקע וצימוח המשמשים בעיקר בענפי החקלאות, בחינוך, עסקים, מדע וממשל. הלוויין לנדסאט 8 פותח כשיתוף פעולה בין נאס"א לבין המכון הגיאולוגי האמריקני (USGS). הלוויין נושא שני סנסורים: חיישן מולטי-ספקטרלי וחיישן תרמי. שני חיישנים אלה מספקים כיסוי עונתי כל 16 יום בכל נקודה בעולם ברזולוציה מרחבית של 30 מטרים וב 15 מטר (פנכרומטי).

איך משתמשים במערכת?

ראשית ניכנס לאתר המערכת באמצעות הקישור הבא.

תחילה יש לבחור בלשונית               שתציג את הלוויינים  שמהם יוצג המידע. 

לאחר מכן יש ללחוץ על לשונית               שבה ניתן  לבחור באינדקס רלוונטי.

לבסוף יש לבחור את התאריך הרצוי. יש לבחור בלשונית               כאשר התאריכים

המסומנים באפור בלוח השנה מייצגים את מועד תצלום הלוויין של האזור הנצפה

 

(לכל אזור תאריך שונה). התוצרים מתעדכנים מדי יום בהתאם לאזור בעולם.

אייקון הגדרות
אייקון שכבות
אייקון לוויין